Spotkanie autorskie

Plakat z motywem roślinnym, zapowiadający spotkanie autorskie organizowane przez DKK i bibliotekę.
Data publikacji:

Z okazji Światowego Dnia Poezji zapraszamy na spotkanie autorskie z Ewą Pilipczuk, które odbędzie się w dniu 22 marca 2024 r. o godz. 15.30.

Ewa Pilipczuk, urodzona w Lublinie, w latach 50. ub. wieku. Ukończyła Wydział Prawa Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Autorka dwóch tomików wierszy: „Impresje codzienne”, wyd. Usługi Badawcze i Wydawnicze Rafał Brzeziński, Brodziszów 2014 r., oraz „Po wpół do”, wyd. PRINT-LAND, Złotokłos 2017 r. Współautorka kilkudziesięciu antologii i almanachów, w tym m. in.: Antologii Poetów Polskich – edycje 2016, 2017 i 2018, Antologii Satyry i humoreski oraz Antologii Limeryków Kosmatych Seks w pewnym mieście – wszystkie wydane przez wydawnictwo Pisarze.pl.

Nagradzana w ogólnopolskich konkursach poetyckich i turniejach jednego wiersza na zlotach poetów, organizowanych pod auspicjami Związku Literatów Polskich. Jej wiersze drukowane są również w periodykach literackich, m. in. w e-Dwutygodniku „Pisarze.pl.” i „Nowe Myśli” oraz publikowane w poetyckich portalach internetowych. Kilka wierszy zostało wykorzystanych jako teksty piosenek wykonywanych przez zespół Piotra Rogali – Rogalika, piewcy Bieszczadów oraz zespół „Ponad Chmurami”, wykonujących poezję śpiewaną. Jest członkiem Stowarzyszenia Autorów Polskich oraz Gdańskiego Klubu Poetów. Pisze wiersze od ponad 15 lat. Inspiruje ją przede wszystkim natura, jej urok, przemijanie i coroczne odradzanie się wiosną. W pejzaże natury wplata wszystkie uczucia, związane z codziennym życiem człowieka – miłości, radości, smutku, szczęścia, wątpliwości i rozterek. Większość wierszy zawiera podwójne obrazowanie, w którym pory roku oznaczają nie tylko stricte terminy kalendarzowe, czy fenologiczne, ale też różne okresy ludzkiego życia.

Jej pasją jest również fotografia i wędrówki w plenerze.

W przygotowaniu kolejny tom wierszy.

Pięć egzemplarzy tomiku poezji autorstwa Ewy Pilipczuk zatytułowanego "Po wpół do".


© Gminna Biblioteka Publiczna w Garbowie. Realizacja: it44.pl
Powrót do góry