Gminny Dzień Kobiet na Ludowo

Publiczność słuchająca wystąpienia Wójta Gminy Kazimierza Firleja.

9 marca 2024 r. w Hotelu Garbów odbył się Gminny Dzień Kobiet na ludowo zorganizowany przez Wójta Gminy Garbów, Kazimierza Firleja oraz Gminną Bibliotekę Publiczną im. Bronisława Pietraka w Garbowie.

To było święto dedykowane wszystkim kobietom, które sprawiło, że każda z nich poczuła się wyjątkowa i doceniona.

Organizatorzy zadali sobie trud, aby stworzyć atmosferę pełną radości i kulturalnych doznań, które na długo pozostaną w pamięci uczestniczek tego wyjątkowego dnia. Na scenie wystąpili: Kabaret FiFa-RaFa, Franek Mańkowski, duet wokalno-instrumentalny Martyna Poleszak i Paweł Szum, a także Justyna Wenecka i Cezary Kozak. Każdy z tych występów dostarczył ogromnej dawki emocji i radości.

Nie zabrakło także akcentu literackiego, co było dodatkowym bonusem dla miłośniczek literatury. Panie miały okazję obejrzeć wystawę „Patroni Roku 2024”, opracowaną przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie. Była to doskonała okazja, aby zanurzyć się w świecie literackich inspiracji.

Jednakże, nie tylko kultura była głównym punktem tego wydarzenia. Bardzo ważnym elementem było także bezpieczeństwo kobiet. Panel „Bezpieczna kobieta”, prowadzony przez Martę Plechę, kierowniczkę GOPS w Garbowie, oraz pokaz pierwszej pomocy, który przeprowadziły panie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Lublinie – koordynator Karolina Poleszak i operator numeru alarmowego 112 Olga Próchniak, dostarczyły praktycznej wiedzy i umiejętności, które mogą okazać się niezwykle pomocne w codziennym życiu.

Nie mogło również zabraknąć konkursu kulinarnego, który był swoistym hołdem dla tradycji wiejskich. Konkurs kulinarny dla Kół Gospodyń Wiejskich pod tytułem „Na buraka mamy smaka” był doskonałą okazją do pokazania talentów kulinarnej sztuki oraz wymiany doświadczeń między uczestniczkami.

Jury w składzie: Pan Marcin Skulimowski – szef kuchni Hotelu Garbów/przewodniczący jury oraz Panie: Wioleta Mańkowska i Kornelia Zajdel wyłoniło laureatów:

I miejsce – KGW w Piotrowicach Wielkich,

II miejsce – KGW w Garbowie,

III miejsce – KGW w Gutanowie,

Wyróżnienia: KGW w Janowie, KGW w Bogucinie i KGW w Woli Przybysławskiej

Nagrody dla laureatów i wyróżnionych KGW ufundowała GBP w Garbowie.

Na zakończenie Wójt Gminy Garbów osobiście wręczył wszystkim Paniom broszki w kształcie róży, co było gestem uznania, podziękowania oraz zaświadczeniem o ich niezwykłej sile i pięknie.

Gminny dzień Kobiet na Ludowo był z pewnością wyjątkowym wydarzeniem, które nie tylko celebrowało kobiecość, ale także promowało kulturę, bezpieczeństwo i wspólnotę lokalną.

Wójt Gminy Garbów Kazimierz Firlej przemawiający na scenie. W tle instrumenty muzyczne, i rolapy "Patroni Roku 2024"
Dwie kobiety prowadzące pierwszą pomoc na manekinie
Cztery rozmawiające ze sobą kobiety.
Dziewczyna grająca na skrzypcach i chłopiec grający na keyboardzie.
Dwaj mężczyźni grający na instrumentach muzycznych i śpiewająca kobieta.
Kobieta przemawiająca do widowni na tle wystawy "Patroni Roku 2024".

zdjęcia: K. Szymczak i E. Kramek

Kolaż ze zdjęć: nakrycia stołów i potrawy z buraka.