„Mała książka – wielki człowiek”

Obrazek przedstawiający dwie książki przeznaczone dla przedszkolaków. Pierwsza nosi tytuł Książką Połączeni, a druga Krasnal w Krzywej Czapce.

Trwa kolejna edycja kampanii “Mała książka – wielki człowiek”. Zapraszamy do Biblioteki lub Filii, gdzie na przedszkolaków czekają Wyprawki Czytelnicze zawierające książkę “Krasnal w krzywej czapce” autorstwa znanego i cenionego pisarza Wojciecha Widłaka z ilustracjami Aleksandry Krzanowskiej, broszura dla rodzica “Książką połączeni, czyli Mały Czytelnik w bibliotece” oraz Karta Małego Czytelnika, na której przedszkolak zbiera naklejki po każdorazowej wizycie w Bibliotece zakończonej wypożyczeniem minimum jednej książki. Po zebraniu dziesięciu naklejek każde dziecko otrzyma imienny dyplom.

Do udziału w akcji zapraszamy również dzieci z Ukrainy, które po zapisaniu się do Biblioteki otrzymają wyprawkę w wersji polsko-ukraińskiej.

Żeby otrzymać wyprawkę czytelniczą:
• przedszkolaki, które nie korzystają jeszcze z biblioteki – przychodzą wraz z rodzicem/opiekunem prawnym do Biblioteki i po zgłoszeniu bibliotekarzowi chęci udziału w akcji, zapisaniu się do biblioteki i wypożyczeniu minimum jednej książki otrzymają książkę z akcji “Mała książka – Wielki człowiek” oraz Kartę Małego Czytelnika,
• dzieci, które otrzymały wyprawki w ubiegłorocznej edycji akcji otrzymają nową Kartę Małego Czytelnika i w tym roku mogą na nowo rozpocząć zbieranie naklejek,
• dzieci, które są już zapisane do Biblioteki i posiadają kartę czytelnika, mogą odebrać wyprawkę czytelniczą oraz kartę do zbierania naklejek jeśli nie otrzymały jej w poprzednich edycjach.

Więcej informacji o akcji na stronie www.wielki-czlowiek.pl

Logo z napisem Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego