Zaproszenie na Wystawę „Książki z obrazkami – ilustratorzy w dwudziestoleciu międzywojennym”

Plakat - zaproszenie na wystawę, dzieci czytające książkę.

Szanowni Państwo,

Z przyjemnością zapraszamy na wyjątkową wystawę pt. „Książki z obrazkami – ilustratorzy w dwudziestoleciu międzywojennym”, która przeniesie Państwa w magiczny świat literatury i ilustracji z okresu międzywojennego.

Na wystawie zaprezentowane zostaną fragmenty dzieł literackich oraz ich przepiękne ilustracje, które niegdyś wzbudzały zachwyt zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Wśród eksponatów znajdą się m.in. takie perły literatury jak „Abecadło wolnych dzieci”, „Opowieści o Janku Kominiarczyku i o dymiącym piecu Króla Stasia” oraz „Tomcio Paluszek”.

To niepowtarzalna okazja, aby podziwiać kunszt ilustratorów tamtej epoki, którzy swoimi dziełami ożywiali literackie opowieści, nadając im unikalny charakter i głębię. Ilustracje te nie tylko wzbogacały teksty, ale również rozwijały wyobraźnię i inspirowały do marzeń kolejne pokolenia młodych czytelników.

Wystawa jest otwarta dla zwiedzających w holu biblioteki. Zapraszamy wszystkich miłośników literatury, sztuki oraz historii do odkrywania niezwykłych dzieł i wspólnego celebrowania dziedzictwa kulturowego dwudziestolecia międzywojennego.