Wieczór autorski

na zdjęciu widoczna okładka książki "Księgi wojny i miłości" z logotypem biblioteki oraz Dyskusyjnego Klubu Książki.
Data publikacji:

W czwartek, 26 listopada 2023 r., w GBP w Garbowie mieliśmy przyjemność gościć Panią Joannę Hempel – Australijkę polskiego pochodzenia, jedną z czołowych australijskich dramaturżek, której sztuki były wielokrotnie wystawiane na deskach teatrów, autorkę historycznej sagi „Księgi wojny i miłości”. Spotkanie poprowadziły Małgorzata Poleszak, Dyrektor Biblioteki oraz Karolina Poleszak, przedstawicielka Dyskusyjnego Klubu Książki w Garbowie.

Podczas swobodnej, czasem żartobliwej rozmowy autorka opowiedziała o swoim życiu i twórczości, o kulisach powstawania pierwszej książki oraz o tym, jak prawdziwe rodzinne historie, postacie i miejsca stały się inspiracją dla jej twórczości. Mówiła o bohaterach swojej powieści w kontekście opisanych wydarzeń historycznych z czasów I Wojny Światowej, o poruszającej historii swojej rodziny, którą odkryła dzięki opowieściom swojej babci Wandy i zachowanym pamiętnikom przodków. Opowiadała też o Józefie Piłsudskim i Bitwie pod Jastkowem, opisanej w powieści, widzianej oczami chirurga z I Brygady.

Spotkanie upłynęło w serdecznej, przyjemnej i ciepłej atmosferze. Nie zabrakło czasu na osobiste dedykacje i autografy a „kolejka po książki była długa”. Potem dyskusje przy ciastku i herbacie trwały niemal do północy.

Bardzo dziękujemy Pani Joanne Hempel za to, że zechciała odwiedzić naszą bibliotekę i pozwoliła nam lepiej poznać siebie i swoją twórczość.

No i wielkie podziękowania dla zaproszonych gości, niezawodnych czytelników i członków DKK w Garbowie, którzy liczne przybyli na spotkanie. Dziękujemy 🙂

Joanna Hempel, autorka powieści "Księgi wojny i miłości"
Grupa osób uczestniczących w wieczorze autorskim organizowanym przez GBP i DKK w Garbowie.


© Gminna Biblioteka Publiczna w Garbowie. Realizacja: it44.pl
Powrót do góry