Warsztaty z pierwszej pomocy

kolaż zdjęć - uczestnicy warsztatów pierwszej pomocy (dzieci, seniorzy, operatorki CPR wykonujący ćwiczenia na fantomach)
Data publikacji:

Drodzy czytelnicy i sympatycy GBP w Garbowie

Chcemy podzielić się z Państwem informacją na temat inicjatywy podjętej przez naszą bibliotekę we współpracy z Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Lublinie. Naszym celem jest zwiększenie świadomości społecznej na temat numeru alarmowego 112 oraz umiejętności udzielania pierwszej pomocy poprzez przeprowadzenie warsztatów.

Wykwalifikowani operatorzy CPR prowadzą cenne zajęcia, kierując się troską o bezpieczeństwo mieszkańców Gminy Garbów. Warsztaty skierowane są do różnych grup wiekowych, obejmując dzieci, młodzież i seniorów. Odbywają się one zarówno w Szkołach Podstawowych, jak i Klubach Seniora na terenie naszej gminy. Podczas tych zajęć uczestnicy nie tylko zdobywają wiedzę teoretyczną, ale również uczestniczą w praktycznych ćwiczeniach na fantomach. Dzięki zaangażowaniu pracowników Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Lublinie, uczestnicy mogą lepiej zrozumieć i opanować techniki udzielania pierwszej pomocy. Jednym z głównych punktów zajęć jest przekazanie informacji na temat korzystania z numeru alarmowego 112 oraz sposobów udzielania rzetelnych informacji w przypadku nagłej potrzeby pomocy. Jest to niezwykle istotne, ponieważ szybka i skuteczna reakcja może uratować czyjeś życie.

Na chwilę obecną przeprowadzone zostały już warsztaty w Klubie Seniora w Zagrodach, Szkole Podstawowej w Bogucinie oraz Szkole Podstawowej w Woli Przybysławskiej. Następne planowane są Klubie Seniora w Piotrowicach Wielkich, Szkole Podstawowej w Przybysławicach, Szkole Podstawowej w Garbowie oraz dla dzieci z Oratorium w Zagrodach.

Kolaż zdjęć - uczestnicy warsztatów pierwszej pomocy (dzieci, seniorzy, operatorki CPR wykonujący ćwiczenia na fantomach).
Kolaż ze zdjęć: dwie operatorki CPR oraz dzieci uczestniczące w warsztatach z pierwszej pomocy.

https://lublin.tvp.pl/76636851/garbowska-szkola-ratowania-zycia© Gminna Biblioteka Publiczna w Garbowie. Realizacja: it44.pl
Powrót do góry