Warsztaty pierwszej pomocy, kluczem do ratowania życia

kolaż - pięć kobiet ćwiczących udzielanie pierwszej pomocy na fantomie

W dniu 4 kwietnia 2024 r. odbyły się warsztaty z udzielania pierwszej pomocy dla członków Klubu Seniora w Piotrowicach Wielkich. Wydarzenie zostało zorganizowane przez naszą bibliotekę we współpracy z Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Lublinie.

Podczas tych zajęć uczestnicy mieli okazję zdobyć nie tylko wiedzę teoretyczną, ale również uczestniczyć w praktycznych ćwiczeniach na fantomach, prowadzonych przez wykwalifikowanych pracowników CPR w Lublinie, Panią Karolinę Poleszak (koordynatora) i Panią Irinę Szewczyk (operatora numeru alarmowego 112). Dzięki temu mogli lepiej zrozumieć i opanować techniki udzielania pierwszej pomocy.

Jesteśmy przekonani, że zdobyta wiedza może być kluczowa w sytuacjach kryzysowych, gdzie szybka i skuteczna reakcja może uratować czyjeś życie. Dlatego kontynuujemy nasze starania, organizując podobne warsztaty dla społeczności lokalnej. Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie w tę ważną inicjatywę.

Dwie kobiety ćwiczące udzielanie pierwszej pomocy na fantomie.
Cztery kobiety ćwiczące udzielanie pierwszej pomocy na fantomie.
Sześć kobiet ćwiczących udzielanie pierwszej pomocy na fantomie.
Dwie kobiety ćwiczące udzielanie pierwszej pomocy na fantomie.
Pięć kobiet ćwiczących udzielanie pierwszej pomocy na fantomie.

fot. M.P.