Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Cztery czytelniczki czekające na autograf agaty Kołakowskiej podczas spotkania autorskiego w bibliotece.

23 kwietnia, obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich.  Z tej okazji czytelnicy naszej biblioteki mieli okazję posłuchać interesujących historii dotyczących książek oraz ich tworzenia. Specjalnym gościem była Agata Kołakowska, autorka bestselerowych powieści obyczajowych skierowanych głównie dla kobiet, mających na celu dodawanie im otuchy i odwagi w wyrażaniu siebie. Pisarka urodziła się we Wrocławiu. Jest absolwentką dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Wrocławskim. Dla niej „pisanie stanowi nieodłączny element życia i samej siebie” a tworzy z nadzieją na wzruszenie, rozśmieszenie, ale także skłonienie czytelników do refleksji”.