Spotkanie autorskie z Ewą Pilipczuk

Czytająca poetka Ewa Pilipczuk na tle zdjęcia z ptakiem siedzącym na gałęzi.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Poezji, Gminna Biblioteka Publiczna im. Bronisława Pietraka w Garbowie oraz Dyskusyjny Klub Książki zorganizowali wyjątkowe spotkanie autorskie z poetką Ewą Pilipczuk. Wydarzenie to przyciągnęło grono miłośników poezji.

Ewa Pilipczuk, urodzona w Lublinie w latach 50. ubiegłego wieku, ukończyła Wydział Prawa Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Jest autorką dwóch tomików wierszy: „Impresje codzienne”, wydanego przez Usługi Badawcze i Wydawnicze Rafał Brzeziński w Brodziszowie w 2014 roku oraz „Po wpół do”, wydanego przez PRINT-LAND w Złotokłosie w 2017 roku. Ponadto, współautorka kilkudziesięciu antologii i almanachów, w tym m.in. „Antologii Poetów Polskich” (edycje 2016-2018) oraz „Antologii Satyry i Humoreski”. Jej twórczość została nagrodzona w ogólnopolskich konkursach poetyckich i turniejach jednego wiersza na zlotach poetów, organizowanych przez Związek Literatów Polskich. Jej wiersze regularnie pojawiają się w periodykach literackich oraz na poetyckich portalach internetowych. Niektóre z jej utworów zostały wykorzystane jako teksty piosenek wykonywanych przez znane zespoły, takie jak Piotr Rogali – Rogalik czy zespół „Ponad Chmurami”. Ewa Pilipczuk jest również członkiem Stowarzyszenia Autorów Polskich oraz Gdańskiego Klubu Poetów. Pisze wiersze od ponad 15 lat, a jej główną inspiracją jest natura, którą wplata w swoje utwory, podkreślając związki między jej cyklicznymi zmianami a różnymi okresami ludzkiego życia.

Spotkanie było nie tylko okazją do poznania twórczości tej wybitnej poetki, ale także do zgłębienia jej inspiracji oraz sposobu tworzenia. Ewa Pilipczuk dzieliła się swoimi doświadczeniami, opowiadała o procesie pisania wierszy oraz o roli natury w jej twórczości. Przybliżyła również plany związane z przygotowaniem kolejnego tomu wierszy oraz swoje pasje, takie jak fotografia i wędrówki w plenerze.

Dla wszystkich obecnych spotkanie z Ewą Pilipczuk było niezwykłą okazją do poszerzenia horyzontów literackich oraz do wnikliwego przyjrzenia się pracy i pasji tej utalentowanej poetki.

W przygotowaniu kolejny tom wierszy, co z pewnością wzbudzi zainteresowanie czytelników i sympatyków jej twórczości.

Kolaż z fotografii autorstwa Ewy Pilipczuk przedstawiające: motyle, wieżę kościoła, tęczę, ptaki i kwiaty.
Pięć kobiet  w bibliotece.
Kobieta trzymająca cyklamena w koszyczku na tle regału bibliotecznego i tablicy.
Dwie kobiety na tle regałów z książkami.