Na zdjęciu plakat informujący o Legimi, platformie ebooków, audiobooków i synchrobooków, telefon i książka R. Mroza.
Data publikacji:

Szanowni Państwo

W wielką przyjemnością informujemy, że Gminna Biblioteka Publiczna im. Bronisława Pietraka w Garbowie została członkiem lubelskiego Konsorcjum Legimi.

W naszej bibliotece na czytelników czekają bezpłatne kody do Legimi – serwisu z tysiącami ebooków, audiobooków i synchrobooków. Kody dostępne są do wyczerpania puli. Po odbiór zapraszamy osobiście do bibliotek.

Aby otrzymać bezpłatnie kod do aplikacji Legimi:

1. Należy być zarejestrowanym, aktywnym czytelnikiem GBP w Garbowie.

2. Aktywować kod otrzymany w bibliotece na dedykowanej konsorcjum stronie: http://www.legimi.pl/lubelskie/ :

  • wpisać otrzymany unikatowy kod dostępu do serwisu,
  • dokonać jednorazowej rejestracji w serwisie (założyć własne konto),
  • zalogować się do Legimi na własnym urządzeniu (czytnik, komputer, smartfon, tablet) z wykorzystaniem kodu otrzymanego w bibliotece. 

Jeżeli do ostatniego dnia ważności kodu Czytelnik nie aktywuje go, kod ten wygasa, a kolejny kod będzie musiał ponownie uzyskać od pracownika biblioteki. Czytelnicy biblioteki mają dostęp do tysięcy ebooków, audio- i synchrobooków na tabletach, smartfonach, komputerach i e-czytnikach. Aplikacja Legimi jest dostępna na wszystkich urządzeniach przenośnych (tablety, e-czytniki, smartfony) i wszystkich systemach operacyjnych (iOS, Android, Windows).

Uwaga:

  • kod należy aktywować w miesiącu, w którym czytelnik go otrzymał – inaczej kod wygasa,
  • aktywowany kod ważny jest przez miesiąc licząc od dnia aktywacji kodu na stronie https://www.legimi.pl/lubelskie,
  • po miesiącu można zwrócić się do biblioteki po kolejny kod na następny miesiąc,
  • czytelnik nie może przekazywać kodu dostępu otrzymanego w bibliotece innym osobom.

3. Do czytania e-booków należy pobrać na swoje urządzenie darmową aplikację Legimi ze strony: https://www.legimi.pl/pobierz-legimi/ 

Posługując się otrzymanym kodem dostępu, można czytać na dwóch dowolnie wybranych przez siebie urządzeniach (tablet, smartfon, czytnik, komputer). Czytelnik „wypożycza” książki do czytania i kieruje je na własną wirtualną półkę /z zakładki „Ebooki i audiobooki” wybiera interesujący go tytuł a następnie klika na okładkę i wybiera opcje „dodaj na półkę”/. Po zalogowaniu do serwisu Legimi otrzymanym kodem i wybraniu książek na „wirtualną półkę”, czytać można już offline, bez konieczności podłączenia urządzenia do Internetu.

Kody należy odbierać osobiście w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Bronisława Pietraka w Garbowie w godzinach pracy placówki.

Na zdjęciu plakat informujący o Legimi, platformie ebooków, audiobooków i synchrobooków, telefon i książka R. Mroza.


© Gminna Biblioteka Publiczna w Garbowie. Realizacja: it44.pl
Powrót do góry