Komiksowe historie z miejscowym akcentem

12 kwietnia br., uczniowie Szkoły Podstawowej w Garbowie mieli okazję zanurzyć się w świat komiksu podczas warsztatów prowadzonych przez pisarza, scenarzystę oraz reportażystę – Zbigniewa Masternaka, zorganizowanych przez naszą bibliotekę.

Nie sposób nie zauważyć, jak dużym zainteresowaniem cieszyły się te warsztaty. Młodzi entuzjaści sztuki komiksowej wyposażeni w ołówki, oddali się całkowicie procesowi tworzenia, kreując własne, unikalne historie mogli wyrazić swoją kreatywność i zdolności plastyczne. Efektem ich pracy było powstanie ponad dwudziestu różnorodnych opowieści, których wspólnym mianownikiem był Garbów – ich rodzimy teren oraz Bronisław Pietrak – patron biblioteki. Wśród tworzonych komiksów można było dostrzec różnorodność tematów i stylów artystycznych. Od humorystycznych przygód po wzruszające opowieści, uczniowie podjęli się zadania stworzenia czegoś wyjątkowego i osobistego. Z każdym kolejnym panelem, Garbów ożywał na kartach komiksu, stając się tłem dla niezliczonych przygód i historii.

Dzięki zaangażowaniu zarówno uczniów, instruktora oraz opiekuna Pani Anny Zając, warsztaty komiksu stały się niezapomnianym wydarzeniem, które z pewnością pozostawi trwały ślad w pamięci wszystkich uczestników. Prace trafią do jednej publikacji a Garbów będzie mógł pochwalić się nie tylko pięknem swoich krajobrazów, ale także bogactwem wyobraźni swoich mieszkańców, którzy uczynili go bohaterem swoich komiksowych opowieści.

Uczniowie SP w Garbowie uczestniczący w warsztatach komiksowych prowadzonych przez Zbigniewa Masternaka.

fot. MP