Kolejna grupa przedszkolaków w bibliotece

Wójt Gminy Garbów Pan Kazimierz Firlej rozdający przedszkolakom wyprawki czytelnicze.

Pierwsza wizyta w bibliotece to zawsze ważna sprawa. Szczególnie dla małych czytelników, którzy wkraczają w magiczny świat książki. I taka właśnie chwila nastąpiła dzisiaj w życiu przedszkolaków z Przedszkola Niepublicznego Sióstr Salezjanek im. Laury Vicuna w Garbowie. 29 lutego 2024 r. kolejne dwie grupy dzieci uczestniczyły w lekcji bibliotecznej, którą poprowadziła bibliotekarka Pani Kinga Szymczak. Spotkanie było pełne atrakcji i niespodzianek. Na początek dzielne grupy maluchów zapoznały się z zasadami korzystania z biblioteki, zobaczyły jakie książki można znaleźć na półkach i dowiedziały się jak zostać czytelnikiem. Następnie spotkały się z Wójtem Gminy Garbów Panem Kazimierzem Firlejem, który poświęcił swój cenny czas, aby przywitać się i osobiście wręczyć każdemu przedszkolakowi pierwszą wyprawkę czytelniczą: książeczkę „Krasnal w krzywej czapce”, zakładkę do książki oraz kartę do zbierania naklejek. Wielki uśmiech na dziecięcych buziach wywołała maskotka GBP w Garbowie „Biblioteczna Sowa”, z którą można się było przywitać, przytulić się do niej i zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Dla niektórych przedszkolaków była to pierwsza wizyta w bibliotece, ale mamy nadzieję, że będziemy widywać się często.

fot. K. Szymczak i I. Dados